Napęd WARP już wkrótce?

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Napęd WARP już wkrótce?

Post autor: Darnok »

Niemiecki profesor fizyki Jochem Hauser, były szef wydziału aerodynamiki Europejskiej Agencji Kosmicznej, uważa że jeszcze w tej dekadzie możliwe jest przetestowanie napędu pozwalającego na podróż kosmiczną z prędkością wiekszą niż prędkość światła. To co w pierwszej chwili wydaje się nierealne, zainteresowało już Amerykański Departament Energii oraz amerykańską armię. Proponowana koncepcja jest dość bliska trekowemu napędowi Warp.

Profesor Hauser proponuje wypróbowanie kontrowersyjnej teorii stworzonej jeszcze w latach pięćdziesiątych przez Burkharda Heima. W uproszczeniu polega ona na wykorzystaniu silnego pola magnetycznego do przemieszczenia obiektu w inny wymiar, w ktorym prędkość światła jest większa niż w znanym nam wszechświecie. Według amerykańskich naukowców Departament Energii dysponuje już w tej chwili tzw. Maszyną Z, która może wygenerować wystarczająco silne pole magnetyczne.
Profesor Hauser nie twierdzi, że za pięć lat polecimy na Marsa w trzy godziny. Uważa jednak, że jest w stanie udowodnić prawdziwość teorii fizycznych. Jeśli zostaną one potwierdzone w praktycznym eksperymencie, otworzy to zupełnie nowe i niezwykłe możliwości w fizyce. Plan budowy napędu nadświetlnego przestanie być jedynie domeną twórców science-fiction. Stanie się faktem. A że cała ta informacja wydaje się nam fantazją? :-) No cóż ... kiedyś Ziemia była płaska ...
http://thescotsman.scotsman.com/index.cfm?id=16902006
Art ze strony www.startrek.pl

Co o tym sądzicie? ja nie moge sobie tego wyobrazić :D
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Tak się zastanawiam ile taka podróż zżerać będzie energii, bo coś mi się wydaje żę będzie tego duuużo
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Jeżeli prędkość jest tam szybsza, to wbrew pozorom może to, co u nas jest wolne, tam może być super mega szybkie
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Co ma znaczyć "przemieszczenia obiektu w inny wymiar" ?
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Wiesz, coś kojarzę o tych cząstkach... zaraz poszukam bo chyba nawet coś kojażę jaki to tekst był, ogólnie traktował o fizyce podróży w czasie.

http://www.przekroj.pl/index.php?option ... &Itemid=51

Chyba to tutaj coś w podobie czytałem, albo mi się porąbało, tak czy tak, tekst ciekawy.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

Między prędkościami nad i pod świetlnymi zachodzą podobne związki, jak między żeglarstwem a bojerami. Jachty pływają z prędkościami mniejszymi niż prędkośc wiatru a bojery latają szybciej niż wiatr. I w tym tkwi problem, jak ślizgac się w przestrzeni kosmicznej. Generowanie pól magnetycznych to jeden z wielu pomysłów, a co do obaw związanych z rozpadem atomu to nie należy zapominac że pola tworzą osłone obiektu i osób znajdujących się wewnątrz. Tym samym problem jest nie tyle z prędkością co z wygenerowanym polem.
sasquatch89
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-15, 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sasquatch89 »

Darnok pisze:Maszyną Z, która może wygenerować wystarczająco silne pole magnetyczne.
Profesor Hauser nie twierdzi, że za pięć lat polecimy na Marsa w trzy godziny. Uważa jednak, że jest w stanie udowodnić prawdziwość teorii fizycznych. Jeśli zostaną one potwierdzone w praktycznym eksperymencie, otworzy to zupełnie nowe i niezwykłe możliwości w fizyce. Plan budowy napędu nadświetlnego przestanie być jedynie domeną twórców science-fiction. Stanie się faktem. A że cała ta informacja wydaje się nam fantazją? No cóż ... kiedyś Ziemia była płaska ...
Nie wiecie nawet jak bardzo chcę aby ten napęd stał się faktem. Moim marzeniem było zobaczyć przed śmiercią 4 rzeczy:
1. Zobaczyć statek poruszający się szybciej niż światło
2. Doczekanie "pierwszego kontaktu"
3. Zobaczenie zdjęć sondy z innego układu
4. Lot załogowy na Marsa
Koffee
Senior forum
Senior forum
Posty: 1160
Rejestracja: 2006-06-14, 17:13
Lokalizacja: ndg - pomorskie

Post autor: Koffee »

sasquatch89 pisze:1. Zobaczyć statek poruszający się szybciej niż światło
to byś go raczej nie zobaczył jak się porusza :) bo on by się cofał w czasie, a z resztą jest niemożliwy do zbudowania, bo prędkość światła jest nieprzekraczalna
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Leśna pisze:to byś go raczej nie zobaczył jak się porusza :) bo on by się cofał w czasie, a z resztą jest niemożliwy do zbudowania, bo prędkość światła jest nieprzekraczalna
No chyba, że w innym wymiarze :D
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Darnok pisze:No chyba, że w innym wymiarze
Raczej w innym wszechświecie.

Ostatnio widziałem bardzo ciekawą animacje flaszową o wymiarach, można w końcu sobie wyobrazić co to jest 5 czy nawet 10 wymiar, który jak na razie jest najwyższy ponieważ jest wszystkimi możliwymi nieskończonościami w jednym punkciku ale nie będe spoilerował. Rzecz w języku language ale nie trzeba aż tak dużej znajomości języka wydaje mi się.

Link: http://www.tenthdimension.com/flash2.php
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

ArturVonFornal pisze:aczej w innym wszechświecie.
Mój błąd :D
ArturVonFornal pisze:statnio widziałem bardzo ciekawą animacje flaszową o wymiarach, można w końcu sobie wyobrazić co to jest 5 czy nawet 10 wymiar, który jak na razie jest najwyższy ponieważ jest wszystkimi możliwymi nieskończonościami w jednym punkciku ale nie będe spoilerował. Rzecz w języku language ale nie trzeba aż tak dużej znajomości języka wydaje mi się.
gry.wp.pl ? :)
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Darnok pisze:gry.wp.pl ?
wykop.pl ;) Na gry.wp się nie zapuszczam za bardzo
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

Skoro mowa o wymiarach - zobaczcie to - http://chall.ifj.edu.pl/~lesiak/lect04_ed.pdf - może kogoś zainteresuje :)

Co do samego napędu, skoro pojazd ma wejść w inny wymiar (4-ty?), to musi jakoś zakrzywić czasoprzestrzeń, a jak to zrobić? Nie wiem, pole magnetyczne? Dlaczego akurat pole magnetyczne? Co to da? To by była chyba droga na skróty. tylko pytanie - jakie mogą być tego konsekwencje? Jeżeli np. taki człowiek wejdzie w 4 wymiar może zostać rozerwany, tak jak i statek. Weźmy może np. taką czarną dziurę. Wszystko co wleci do środka, już nie wyleci, bo wszystkie drogi prowadzą spowrotem do środka. Skoro nie było by wyjścia z 4go wymiaru, dlaczego mielibyśmy tam wchodzić? Może się mylę, może nie. Jak chcecie, możecie poczytać o czarnej dziurze na wikipedii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_dziura
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Hunter pisze:Dlaczego akurat pole magnetyczne?
Nie jestem fizykiem, ale myśle, że wiatrem czasoprzestrzeni nie zagniesz.
Hunter pisze:4 wymiar może zostać rozerwany
Jeżeli czarne dziury prowadzą do innych wszechświatów.
sasquatch89
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-15, 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sasquatch89 »

Czarna dziura to zupełnie co innego. Tutaj mówimy tylko o kontrolowanym, zagięciu czasoprzestrzeni który działa na podobnej zasadzie co czarna dziura, ale nią nie jest. To po prostu lot z jednego końca kartki na drugi, po jej złożeniu.
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Niesamowite :D Ciekaw jestem czy do tego w koncu dojdzie i jakie beda wrazenia z takiej podrozy :) Jakby ktos znalazl jakies nowe wiadomosci - natychmiast wrzucac ;)
sasquatch89
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2006-09-15, 23:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: sasquatch89 »

Astronuci szykowani do długiej podróży bedą musieli mieć przede wszystkim niezwylke silną psychikę. Chodzi o to że się nie zestarzeją ale na Ziemi miną całe lata. Będą musieli się liczyć z tym że po powrocie nie zobaczą już swoich bliskich

[ Dodano: 25-09-2006, 17:52 ]
Darnok pisze:to byś go raczej nie zobaczył jak się porusza bo on by się cofał w czasie, a z resztą jest niemożliwy do zbudowania, bo prędkość światła jest nieprzekraczalna
Jest nie przekraczalna, ale w czwartym wymiarze światło leci o wiele szybciej, dlatego nasz pojazd nie złamie praw fizyki 4-go wymiaru. Wzgędem nas będzie poruszał się szybciej niż światło ale względem 4 wimiaru nie. Proste.
Gacopierz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 5
Rejestracja: 2006-03-20, 22:28
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Gacopierz »

Właściwie to ograniczeniem NIE jest prędkość światła tylko prędkość z jaką można przesuwać obiekt czy atom Zresztą naukowcy ponoć odkryli nową cząstke która (z tego co pamiętam) powstaje przy prędkościach większych od prędkości światła i prawdopodobnie może poruszać się jeszcze szybciej od światła (tak gdzieś dawno czytałem )
Chodzi chyba o Tachjony?
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Prawa fizyki dla każdego wymiaru naszego wszechświata są takie same, linia miedzy wszechswiatami to bodajże 8 wymiar jeżeli dobrze pamiętam... w 4 wymiarze to cały czas jesteśmy więc prędkośc światła na pewno nie jest tam (tutaj raczej ;) ) wyższa
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”